اجتماعیخبر

ماموکا بختادزه:در ماه اوت 2008 دولت گرجستان نتوانست از اجرای سناریوی روسیه در گرجستان جلوگیری کند

به گزارش رادیو تفلیس و به نقل از خبرگزاری اینترپرس

نخست وزیر موضع خود را در ارتباط با آغاز جنگ ده سال پیش روسیه و گرجستان ، در یک کنفرانس مطبوعاتی قبل از نشست دولت بیان کرد.

به گفته ماموکا بختادزه نخست وزیر گرجستان، در اوت 2008 دولت گرجستان نمی توانست از اجرای سناریوی روسیه در گرجستان جلوگیری کند.

نظر شخصی من در مورد این مسئله این است که روسیه متجاوز است و سرزمین های ما را اشغال کرده . این کار نه تنها در سال 2008 انجام شد بلکه در اوایل دهه 90 روسیه تکثیر واقعی سرزمین های گرجستان را آغاز کرده بود.

وی افزود بسیاری از سیاستمداران اروپایی و دوستان آمریکایی ما به دولتمردان آن زمان گرجستان هشدار دادند که روسیه قصد دارد سناریوی عملیات نظامی را اجرا کند. متأسفانه، رهبری آن زمان نتوانست از جنگ جلوگیری کند. آنها نتوانستند از تهدید جلوگیری کرده و کل کشور در وضعیت فاجعه باری بود.

همچنین می خواهم به شما بگویم که در روزهای اخیر چندین بار شنیده ام که روسیه از سال 2008 تجاوز را آغاز کرده است. می خواهم به شما یادآوری کنم که روسیه از ابتدای دهه 90 تکثیر واقعی زمین های گرجستان را آغاز کرده است.این ارزیابی من و جناح سیاسی تیم ما است. روسیه متجاوز است، سرزمین های ما را اشغال کرده و مسئولیت آتش بس را به عهده گرفته است. من از روسیه می خواهم که واحدهای نظامی خود را از گرجستان بیرون ببرد.

به کانال تلگرام رادیو تفلیس بپیوندید

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن