بین المللخبر

تاکید وزیر امور خارجه ایالات متحده بر حمایت جدی از تمامیت ارضی و حاکمیت گرجستان

به گزارش رادیو تفلیس و به نقل از خبرگزاری اینترپرس

به مناسبت دهمین سالگرد جنگ روسیه و گرجستان ، مکالمه تلفنی بین رئیس جمهور گرجستان گیورگی مارگولاشویلی و مایک پومپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده انجام شد. همانطور که دفتر مطبوعات ریاست جمهوری اعلام کرد، وزیر امور خارجه آمریکا حمایت جدی ایالات متحده از تمامیت ارضی و حاکمیت گرجستان را اعلام و تاکید کرد که ایالات متحده هرگز اشغال سرزمین های گرجستان را قبول نخواهد کرد، همچنین به گرجستان کمک خواهد کرد تا بر چالش هایی که همچنان پس از 10 سال از تجاوز نظامی روسیه در گرجستان باقی مانده ، غلبه کند.
ایالات متحده از طرح های صلح و تلاش های گرجستان برای حل مسالمت آمیز درگیری پشتیبانی می کند. اهمیت گسترش بیشتر دموکراتیک گرجستان و نقش رئیس جمهور و سهم مستقیم در روند توسعه دموکراتیک کشور نیز اشاره شد.
رئیس جمهور گرجستان از مایک پومپئو به خاطر پشتیبانی ایالات متحده تشکر کرد. گیورگی مارگولاشویلی خاطرنشان کرد که این حمایت به ویژه توسط دولت ترامپ احساس می شود و یک بحث مهم را که در نشست ناتو در بروکسل بین روسای جمهور گرجستان و ایالات متحده برگزار شد، یادآوری کرد. طرفین همچنین در مورد راه های خاصی برای تحقق توافق هایی که در نشست ناتو صورت گرفته است، بحث و گفت و گو کردند.

به کانال تلگرام رادیو تفلیس بپیوندید

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن