بین المللخبر

فدریکا موگرینی :اتحادیه اروپا پشتیبانی خود از حاکمیت و تمامیت ارضی گرجستان را تاکید می کند

به گزارش رادیو تفلیس و به نقل از خبرگزاری اینترپرس

متن بیانیه ای نماینده عالی سیاست های خارجی اتحادیه اروپا فدریکا موگرینی درباره دهمین سالگرد جنگ روسیه و گرجستان به شرح زیر می باشد:

اتحادیه اروپا حمایت خود را از حاکمیت و تمامیت ارضی گرجستان در مرزهای بین المللی خود اعلام می کند.
امروز دهمین سالگرد جنگ میان روسیه و گرجستان است. تعهد اتحادیه اروپا به حل صلح آمیز مناقشات بین روسیه و گرجستان همچنان باقی است. اتحادیه اروپا حمایت خود را از حاکمیت و تمامیت ارضی گرجستان در مرزهای بین المللی خود اعلام می کند.

متاسفانه، حضور نظامی روسیه در آبخازیا و اوستیای جنوبی همچنان به عنوان نقض قوانین بین المللی و تعهدات روسیه که تحت توافقنامه 12 اوت 2008 طی میانجیگری اتحادیه اروپا صورت گرفته است، ادامه دارد.

بنا به گفته فدریکا موگیرینی، اتحادیه اروپا از بسته پیشنهادی گرجستان مبنی بر “گام به سوی آینده ای بهتر” که از طریق تسهیل تجارت، آموزش و پرورش می تواند به شهروندان ساکن در هر دو طرف خطوط مرزی سود برساند استقبال می کند.

در ده سال گذشته، گرجستان نهادهای دموکراتیک خود را تقویت کرده و اصلاحات را در حاکمیت قانون انجام داده است. گرجستان یک اقتصاد پر رونق را توسعه داده و تبدیل به یک مقصد مهم برای سرمایه گذاری مستقیم خارجی و گردشگری کرده است. اکنون نشان دهنده یک مدل ثبات دموکراتیک در منطقه است.

علاوه بر این، گرجستان و اتحادیه اروپا توافقنامه همکاری های بلند مدت  از جمله یک منطقه تجاری جامع که روابط دوجانبه ما را برای سال های آینده شکل می دهد و همچنین  اجازه سفر بدون روادید به اتحادیه اروپا برای اقامت کوتاه مدت شهروندان گرجی را  امضا کرده اند. تعامل اتحادیه اروپا با گرجستان یک شراکت واقعی است که بر پایه اتحاد سیاسی ، یکپارچگی اقتصادی و همچنین دوستی قوی بین مردم ما است.

به کانال تلگرام رادیو تفلیس بپیوندید

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن