بین المللخبر

وزیر امور خارجی لهستان :ما امیدواریم که با تلاش های جامعه بین المللی شما قادر به حفظ یک کشور مستقل و متحد باشید

به گزارش رادیو تفلیس و به نقل از خبرگزاری اینترپرس

وزیر امور خارجه لهستان گفت: ما به همراه وزیر امور خارجه لتونی ، لیتوانی و معاون نخست وزیر اوکراین به اینجا آمدیم تا دهمین سالگرد پایان جنگ و ورود نخست وزیر و رئیس جمهور لیتوانی را در اینجا جشن بگیریم، زمانی که آنها حمایت خود را از ملت گرجستان اعلام کردند.

رئیس جمهور ما اینجا آمد تا حمایت خود را نشان دهد و سربازان روس را متوقف کند. ما از تمامیت ارضی گرجستان ، آرمانهای اروپای شرقی و مردم گرجستان حمایت می کنیم. ما می دانیم که این مشکل هنوزحل نشده است. کشور هنوز تقسیم شده باقی مانده، اما ما امیدواریم که با تلاش های جامعه بین المللی و شما قادر به حفظ یک کشور مستقل و متحد باشیم.

ما از تلاش های مردم گرجستان و دولت قدردانی می کنیم. همچنین جای دارد از سربازان گرجستان نیز به دلیل مأموریت هایشان در ناتو تشکر کنیم. ما از اعلامیه نشست ناتو که منجر به بستن درب ورودی دشمنان به گرجستان و اوکراین می شود، حمایت می کنیم.

به گفته وی چند هفته پیش، ایالات متحده، لهستان و سایر کشورها اظهار داشتند که انحصارکریمه توسط روسیه نیز غیرقابل قبول است. وزیر امور خارجه لهستان گفت: “این یک نشانه بسیار واضح است که سیاست تهاجمی روسیه برای جهان غرب نیزغیر قابل قبول است.”

به کانال تلگرام رادیو تفلیس بپیوندید

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن