خبر

اکثر روس ها گرجستان را محکوم به شروع جنگ سال 2008 می دانند

به گزارش رادیو تفلیس و به نقل از خبرگزاری جورجین تودی

جنگ روسیه و گرجستان که 10 سال پیش در منطقه “اوستیای جنوبی” آغاز شد، بزرگترین عملیات جنگی روسیه در خارج از مرزهای خود بود. روسیه استقلال “اوستیای جنوبی” و “آبخازیا” را به رسمیت می شناسد و بر اساس نظرسنجی مستقل مرکز لوادا که در تاریخ 06 اوت منتشر شد، اکثریت شهروندان روس دولت گرجستان را بیشتر از رهبران مسکو برای این مناقشه سرزنش می کنند.

34 درصد از روس ها که با این درگیری آشنا هستند، گفتند که مسئولیت رهبری جنگ با گرجستان بوده و 24 درصد از پاسخ دهندگان ایالات متحده و ناتو را متهم به آغاز جنگ می دانند. تنها 8 درصد از پاسخ دهندگان روسیه را به عنوان متجاوز در جنگ می دانند؛ اکثریت معتقدند که روسیه برای جلوگیری از خونریزی به شدت تلاش می کرده؛ این اطلاعات بر اساس اطلاعات رای گیری لوادا است.

لوو گودکوف، رئیس لوادا توضیح داد:پس از پایان مناقشه، رسانه ها هرگونه اطلاعاتی درباره گرجستان را به طور کامل محدود کردند چه منفی و چه مثبت.

18 درصد از پاسخ دهندگان نظرسنجی لوادا اعلام کردند که آنها برای اولین بار است که درمورد این جنگ شنیده ، در حالی که در مجموع 56 درصد گفته اند که “چیزی شنیده اند”.

گودکوف افزود که تبلیغات علیه گرجستان و کمبود اخبار در مورد این مناقشه کاملا برنامه ریزی شده است همچنین از زمانی که رسانه ها به طور رسمی اخبار مربوط به درگیری اوکراین که در سال 2014 آغاز شد، پخش شد، مردم شروع به فراموشی درباره جنگ گرجستان و روسیه در سال 2008 کردند.

این تحقیق بین 19 تا 25 ژوئیه در بین 1600 پاسخ دهنده در 52 منطقه روسیه انجام شد. این واقعیت که تاکتیک های تبلیغاتی در روسیه توسط رهبری هدایت می شود مایه تاسف است.

به کانال تلگرام رادیو تفلیس بپیوندید

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن