اقتصادیخبرگرجستانگردشگری

گردشگران عرب ۶.۵ برابر بیشتر از متوسط جهانی خرج می‌کنند

به گزارش رادیو تفلیس به نقل از خبرگزاری ایسنا

میزان هزینه کرد گردشگران شش کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس در مقاصد توریستی خارجی، ۶.۵ برابر بیشتر از متوسط جهانی است.

گزارش جدید سازمان جهانی گردشگری و کمیسیون سفر اروپا حاکی از آن است میزان هزینه گردشگران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس (شامل شش کشور بحرین، کویت، عمان، قطر، امارات متحده عربی و عربستان سعودی) در مقاصد گردشگری در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته و در سال ۲۰۱۷ این رقم به ۶۰ میلیارد دلار رسیده است.

در این گزارش آمده است سرانه هزینه هر گردشگر عرب در کشورهای اروپایی ۶.۵ برابر بیشتر از متوسط جهانی است و مجموع هزینه ۶۰ میلیارد دلاری این گردشگران در کشورهای دیگر طی سال ۲۰۱۷ نشان از افرایش ۲۰ میلیارد دلاری در مقایسه با آمار ۴۰ میلیارد دلاری اعلام شده در سال ۲۰۱۰ دارد.

«زوراب پولولیکا شویلی» دبیرکل گرجستانی تبار سازمان جهانی جهانگردی در مقدمه این گزارش با اشاره به رشد سریع بازار کشورهای شورای همکاری خلیج فارس به عنوان یک منبع تامین گردشگر، از پتانسیل فراوان این منطقه در رشد گردشگری اروپا سخن به میان آورده است.

«پیتر د ویلد» رئیس کمسیون سفر اروپا نیز گفت کشورهای شورای خلیج فارس یک بازار رو به رشد برای مقاصد گردشگری اروپایی است و ما باید خودمان روی گردشگران جوانتر، مطلع‌تر و آشنا با تکنولوژی این منطقه سرمایه‌گذاری کنیم.

از مهم‌ترین دلایل افزایش سفر کشورهای عربی بویژه به کشورهای اروپایی رشد بی سابقه این کشورها در سفر هوایی در یک دهه اخیر عنوان شده که در این میان خطوط هواپیمایی امارات و قطر از مهم‌ترین خطوط هوایی مسافت بلند محسوب می‌شوند.

به کانال تلگرام رادیو تفلیس بپیوندید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن