خبرسیاسی

گرجستان و پرتغال براى همکاری در خصوص مهاجرت كارى مکرر(چرخشی) توافق نمودند

پرتغال آماده همکاری با گرجستان در زمینه مهاجرت مکرر است. این موضوع در نشست بین وزرای امور خارجه گرجستان و پرتغال در لیسبون مورد بحث قرار گرفت.
به گفته وزارت امور خارجه گرجستان، طرف پرتغالی آمادگی خود را برای همکاری با گرجستان در ارتباط با مشاغل قانونی اعلام کرد. نماینده گرجی در آینده نزدیک به پرتغال سفر خواهد کرد تا مراحل بعدی همکاری را مشخص کند.
داویت زالكاليانى، وزیر خارجه گرجستان خاطرنشان کرد، توسعه همکاری در زمینه مهاجرت مکرر در کشورهای عضو اتحادیه اروپا، یک اولویت برای گرجستان است. پس از فرانسه، پرتغال یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواهد بود که توافقنامه مربوطه را با گرجستان امضا خواهد نمود و اجازه می دهد که گروهى خاص از شهروندان گرجستان به طور قانونی در اين کشور کار کنند.
همچنين اشاره شد که این فرصت خوبی برای متخصصان گرجى جهت کار و بهبود شرایطشان خواهد بود و توافقنامه، قواعد فرآیندهای مهاجرت را تسهیل خواهد کرد.
وزارت امور خارجه می گوید که گرجستان به طور جدی با کشورهای عضو اتحادیه اروپا در زمینه مهاجرت نیروی کار همکاری می کند. همانطور که اشاره شده است، توافقنامه ى امضا شده بین گرجستان و فرانسه بر روى اقامت و مهاجرت مکرر متخصصین واجد شرایط در حال حاضر به اجرا در آمده است.

به کانال تلگرام رادیو تفلیس بپیوندید https://t.me/tbilisiradio

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن