بهداشت و سلامتبین المللخبر

کمیته پیشگیری از شکنجه coE در گزارشى از گرجستان تقدير نمود

این هیات تقریبا هیچ ادعاى معتبرى از رفتار بد و از روى عمد در مراکز بازدید دريافت نکرد

به گزارش رادیو تفلیس به نقل از اجندا:

شورای کمیته اروپا Council of Europe Committeeبه منظور جلوگیری از شکنجه و رفتارهای غیر انسانى یا رفتارهای خفت آور یا تنبیه (CPT) از مقامات گرجستان برای مبارزه با بدرفتاری قدردانی کرد و از آنها خواست تا به بهبود سلامت روانی، به سلسله مراتب زندانیان غیر رسمی و نبود فعالیت های خارج از سلول کمک کند.

‏CPT در گزارشی در مورد گرجستان که در روز دهم ماه مِى منتشر شد، از عدم بدرفتاری در موسسات بازدید شده استقبال كرد، و تلاش ها برای رفع بیش از حد جمعیت، بهبود دسترسی به مراقبت های بهداشتی و شرایط زندگی را ستايش نمود.
“این هیات تقریبا هیچ ادعاى معتبرى از رفتار بد و از روى عمد در مراکز بازدید دريافت نکرد.  http://radioteflis.com/?p=8469&preview=trueجمعیت بیش از حد هم دیگر مشکل عمده ای نبود.

شرایط جسمانى متفاوت بود، اما به طور کلی قابل قبول بود.”
در همين حال، کمیته از مقامات زندان خواست که بلافاصله به خشونت های بین زندانیان، فقدان شديد فعالیت های خارج از سلول، استفاده از “سلول هاى انفرادى” به عنوان مجازات و نقص های جدی در ارائه مراقبت های بهداشت روانی، رسيدگى نمايد.
‏CPT همچنین از مقامات گرجستان، خواستار “اقدامات قاطع برای توسعه برنامه های فعالیتی برای زندانيان محکوم و در انتظار محاكمه” شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن