تفلیس

پارک متاتسنیتدا

این پارک مرتفعترین پارک شهر تفلیس در کوه متاتسمیندا و یکی از بزرگترین و جذابترین پارکهاییست که هر روزه بیشترین تعداد بازدیدکننده را به خود جلب میکند.

mtatsminda2

متاتسمیندا کوهی است که در بالای آن دکل بلند 210 متری تلویزیون که مشرف به مرکز تفلیس می باشد قرار دارد.
در زمان شوروی سابق پارک متاتسمیندا سومین پارک از لحاظ بیشترین بازدید کننده عمومی بوده است و پارک “گورکی” در مسکو رتبه نخست را دارا بوده است.

mtatsminda8

این پارک در ارتفاع 800 متری سطح دریا واقع است در حالیکه خود شهر در ارتفاع متوسط ​​430 متری قرار گرفته است. این

مکان در فاصله تقریبی 7.5 کیلومتری از مرکز شهر واقع بوده و مسیر آنرا با سواری در عرض 15 دقیقه میتوان طی نمود.

البته کوتاهترین مسیر برای ررسیدن به این پارک استفاده از قطار ریلی مخصوص این پارک است که بازسازی این  مجموعه بعلاوه ساخت یک چرخ فلک عظیم (هم اکنون در حال کار) و همچنین یکی از جاذبه های منحصربفرد شهر یعنی ساخت مجموعه ای موسوم به کو ههای آمریکایی به عهده شرکت “توسعه rakeen” گذارده شده است.

mtatsminda7

برای ورود به این پارک نیاز به تهیه بلیط و پرداخت هزینه نیست ولی اگر بخواهید از امکانات تفریحی آن استفاده کنید، به ازاء کدام باید مبلغ جداگانه پرداخت نمایید.

mtatsminda3

در این پارک کافه های متعددی در فضای باز با قیمتهای مناسب وجود دارد،  این پارک دارای باغهای زیبا با تعداد زیادی درختان بلند است که برای شما به اندازه کافی سایه در تابستان ایجاد می نمایند.

mtatsminda4

 در سال 2008 شهرداری تفلیس اداره این پارک را به مدت 49 سال به این شرکت واگذار کرده است. هر ساله توسط شرکت بین المللی “TUV” نرمهای ایمنی وسایل و اسباب بازیهای این پارک مورد بازرسی قرار میگیرد. تا کنون حدود 60 وسیله بازی و سرگرمی در این پارک تعبیه شده است. بر اساس وسایل و تجهیزات موجود در

پارک این مکان به 4 قسمت قابل تفکیک است

mtatsminda5

mtatsminda6

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن