بین المللخبر

وزرات وفاع روسیه از ارسال محموله دیگری از سامانه اس 400 به ترکیه خبر داد.

به گزارش رادیو تفلیس به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که محموله دیگری از سامانه اس 400 به ترکیه تحویل داده شد.

در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده؛ در تاریخ 18جولای هواپیماهای وزارت دفاع روسیه، محموله دیگری از  سامانه اس 400 روسی را به ترکیه تحویل دادند.

​دسامبر سال 2017 ترکیه اعلام کرد قرارداد خرید دو فروند سامانه اس- 400 از روسیه را به ارزش دو میلیارد دلار نهایی کرده است. بر اساس مفاد قرارداد، 45 درصد هزینه را ترکیه به صورت نقد می‌پردازد که بخشی از آن را پیش پرداخت کرده است و 55 درصد آن بصورت وام روسیه به ترکیه پرداخت می‌شود.

در خصوص تحویل سامانه «اس-400» روسیه به ترکیه،  سناتورهای آمریکا از رئیس جمهور آمریکا خواستند تحریم ها به طور کامل براساس قانون اعمال شود. همچنین عرضه جنگنده های اف – 35 را تا زمان نامشخص و حضور ترکیه در برنامه اف – 35 متوقف شود.

سناتورهای آمریکایی، خرید سامانه روسی اس- 400 توسط ترکیه را پیامی هشدار دهنده و تهدیدی برای برنامه اف – 35 خواندند. همچنین اشاره کردند که ترکیه یک شریک مهم در ناتو محسوب می شود و ما امیدواریم روابط استراتژیک آمریکا و ترکیه به سردی کشیده نشود.

به کانال تلگرام رادیو تفلیس بپیوندید :https://t.me/tbilisiradio

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن