حوادثخبرسیاسی

وزارت خارجه روسیه، به بیانات گئورگى گابونیا پاسخ داد

به گزارش رادیو تفلیس به نقل از خبرگزاری اینترپرس نیوز:وزارت امور خارجه روسیه به بیانات گئورگى گابونیا در روستاوی ٢، در مورد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه پاسخ داد.

وزارت خارجه روسیه اظهار داشت: “ما به طور قطع، استفاده بی سابقه از شرایط غیر قابل قبول و پرخاشگرانه در مورد رهبری روسیه در شبكه تلویزیونی روستاوی ٢ گرجستان را محکوم می کنیم. ما این را یکی دیگر از تحریکات آشکار نیروهای رادیکال گرجستان با هدف تضعیف روابط روسیه و گرجستان می دانیم.
ما انتظار واکنشى مناسب از جانب سازمان های بین المللی و منطقه ای و جامعه روزنامه نگاری داريم. هیچ چنین رویداد مشابهى در کشورهای متمدن نباید اتفاق بيفتد.”

در روز ٧ جولاى، گئورگى گابونیا، نويسنده نمایش تلویزیونی “p.s” در شبكه روستاوى ٢، از عبارات نامناسبى علیه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه استفاده کرد. گابنیا ولادیمیر پوتین را ناسزا گفت. پس از برنامه، نويسندگان لهجه هاى هفتگی، نیکا گوارامیا و اِکا کِوِسيتادزه، بابت سخنان گئورگى گابونیا عذرخواهی نمودند.

بعد از آن، در مقابل ساختمان “روستاوى ٢” تظاهراتى برگزار شد. تظاهرکنندگان خواستار تحقیق در مورد سخنان گئورگى گابونیا، و همچنین اخراج نیکا گوارامیا و گئورگى گابونیا شدند. سپس، مدیر عمومى شبكه تلویزیون، نیکا گوارامیا، بیانات ویژه ای را بیان كرد و گفت که پخش این کانال احتمالا به حالت تعلیق درآید زیرا امنیت روزنامه نگاران حفظ نشده است. روستاوی ٢ در حال حاضر پخش خود را از سر گرفته است.

به کانال تلگرام رادیو تفلیس بپیوندید :https://t.me/tbilisiradio

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن