اجتماعیخبرفرهنگیگرجستان

وزارت امور داخلی گرجستان مجازات های سخت تری در مورد ارتکاب جرایم جنسی علیه افراد زیر سن قانونی اعمال می کند

به گزارش رادیو تفلیس به نقل از خبرگزاری اینترپرس

وزارت امور داخلی گرجستان اصلاحیه قانون جدیدی را برای نمایندگان سازمان های دولتی، غیر دولتی و بین المللی معرفی کرده است که طی آن مجازات های سخت تری برای کسانی که سوء استفاده جنسی علیه افراد زیر سن قانونی مرتکب می شوند، اعمال می کند.

اینترپرس توسط وزارت امور داخلی مطلع شد که این جلسه توسط معاون وزیر امور داخلی ناتیا مزوریشویلی ، مدیر بخش حقوق بشر لندا تولوریا و مدیر دفتر حقوقی بکا دچویری تشکیل شد.

با توجه به این اصلاحیه ، متهم از حق استخدام در مراکز آموزش و پرورش (مدرسه و مهد کودک)، موسسات و سایر حقوق مدنی محروم خواهد شد.

این وزارتخانه در ادامه افزود: افراد تحت نظارت دائمی قرار خواهند گرفت تا از تکرار جرایم جنسی علیه افراد زیر سن قانونی جلوگیری کنند.
اعلامیه وزارتخانه در مدت کوتاهی پس از قتل یک دختر نه ساله در گوری و حادثه اخیر باتومی در غرب گرجستان، جایی که مرد 55 ساله به علت اذیت و گستاخی به یک دختر در دید عموم اعلام شد.طی قانون فعلی، متهمان در صورت ارتکاب علیه کودکان زیر 14 ساله به پنج تا هفت سال زندان محکوم می شوند. حکم جنایت های جنسی علیه افراد زیر سن قانونی ممکن است به 20 سال نیز برسد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن