خبرسیاسیگرجستان

زورابیشویلی:هدف من وارد کردن گرجستان به اتحادیه اروپا و ناتو است

به گزارش رادیو تفلیس به نقل از خبرگزاری بی بی سی بخش روسی

«سالومه زورابیشویلی» رئیس جمهوری منتخب گرجستان گفت: هدف من وارد کردن گرجستان به اتحادیه اروپا و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ( ناتو ) است .
خانم زورابیشویلی روز جمعه در مصاحبه با بخش روسی بی بی سی افزود: در صدد هستم در مساله تقویت روابط گرجستان با نهادهای یوروآتلانتیک از فعالترین روسای جمهوری گرجستان باشم .
وی اظهار داشت: شش سال آینده، سال های بسیار مهم برای گرجستان در توسعه روابط با اروپا و ناتو خواهد بود و در این مدت کشور ما باید با نهادهای یوروآتلانتیک بطور کامل ادغام شود .
زورابیشویلی یکی از جوانب فعالیت خود را تلاش برای تقویت جایگاه بین المللی گرجستان عنوان کرد و گفت: ما باید در زمینه معرفی بیشتر گرجستان به جهان اقدام کنیم .
وی اولویت فعالیت خود بعنوان رییس جمهوری گرجستان را ایجاد وحدت در جامعه این کشور و نزدیک تر کردن آن به اروپا عنوان کرد و گفت: من در اروپا به دنیا آمده و آنجا زندگی کرده ام و بیش از 30 سال بعنوان دیپلمات فرانسه فعالیت داشتم .
وی افزود:با جامعه اروپا آشنایی دارم و راهکارهای برقراری روابط نزدیک با آن را می دانم و باید به طرز تفکر باقی مانده از شوروی سابق که با وجود فروپاشی شوروی در 25 سال اخیر همچنان در جامعه گرجستان حاکم بوده ، پایان دهیم .
به گفته وی اگر به وحدت در گرجستان نایل نشویم، نمی توانیم در زمینه بازگرداندن سرزمین هایی که از کنترل دولت گرجستان خارج شده است ، موفق شویم .
زورابیشویلی بعنوان نامزد حزب حاکم ‘ رویای گرجستان ‘ روز چهارشنبه گذشته در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری با کسب بیش از 59 درصد آرا به گریگول واشادزه نامزد انتخاباتی نیروهای مخالف دولت پیروز شد .
مراسم سوگند رییس جمهوری جدید گرجستان 25 آذر جاری برگزار می شود و گئورگی مارگولاشویلی رییس جمهوری فعلی اختیارات خود را به سالومه زورابیشویلی واگذار خواهد کرد .
نیروهای مخالف دولت با ادعای بر تخلف و تقلب گسترده در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری و استفاده از ظرفیت و امکانات دولت به نفع زورابیشویلی در جریان انتخابات ، اعلام کردند نتایج این انتخابات را به رسمیت نمی شناسند .«سالومه زورابیشویلی» رئیس جمهوری منتخب گرجستان گفت: هدف من وارد کردن گرجستان به اتحادیه اروپا و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ( ناتو ) است .

به کانال تلگرام رادیو تفلیس بپیوندید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن