بین المللخبرگردشگری

مقامات گرجستان و آلمان بر اهمیت بازار گردشگری گرجستان برای جذب گردشگران آلمانی تاکید کردند.

به گزارش رادیو تفلیس به نقل از خبرگزاری تسنیم :

در دیدار مریم کوریویشویلی رئیس مرکز ملی گردشگری گرجستان و هوبرت کنیرش سفیر آلمان در تفلیس، دو طرف گرجستان را یک بازار گردشگری استراتژیگ برای آلمان دانستند.

در این دیدار که در مرکز ملی گردشگری گرجستان برگزار گردید، فعالیت های انجمن همکاری بین المللی آلمان (GIZ) و پروژه های برنامه ریزی شده برای توسعه گردشگری در گرجستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دو طرف در این دیدار بر تاریخ، فرهنگ، آداب و سنن غنی گرجستان در کنار جاذبه های گردشگری گوناگون این کشور تاکید کرده و گرجستان را مقصدی امن و جالب برای گردشگران آلمانی توصیف کردند.

در طی این دیدار، مریم کوریویشویلی رئیس مرکز ملی گردشگری گرجستان از سفیر آلمان برای پروژه هایی که در حال حاضر توسط آلمان در گرجستان اجرا می شود، قدردانی کرد.

در سه ماهه نخست سال 2019 میلادی، بیش از 1.6 میلیون گردشگر خارجی به گرجستان سفر کرده اند که این میزان 2.2 درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است. علاوه بر این در این مدت حدود 118 هزار گرجستانی ساکن در خارج، از این کشور بازدید کرده اند که این میزان 2.3 درصد بیشتر از سال 2018 میلادی است. بر اساس اعلام اداره ملی گردشگری گرجستان درآمد این کشور از گردشگران خارجی در سه ماهه نخست سال جاری میلادی به مبلغ 333.7 میلیون دلار رسید که 15 میلیون دلار از مدت مشابه سال گذشته بیشتر است.

به کانال تلگرام رادیو تفلیس بپیوندید :https://t.me/tbilisiradio

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن