اجتماعیخبر

مقامات گرجستان درباره فروش شبكه تلویزیونی مخالف “روستاوی ٢” اظهار نظر نمودند

به گزارش رادیو تفلیس به نقل از خبرگزاری اجندا:

بحث و گفتگو در مورد شبكه تلویزیونی گرجستانى روستاوى ٢ پس از اعلام مالک جدیدش كيبار خالواشى مبنى بر فروش اين شبكه تلویزیونی ادامه دارد.
یکی از سؤالاتی که پس از این اعلامیه مطرح شد این بود که آیا دولت قصد دارد بدهی های شبکه روستاوى ٢ را حذف کند؛ زیرا خالواشی گفت دلیل فروش این شبكه این است که با بدهی مواجه بوده و توانایی مالی وی برای “بیرون کشیدن شبكه از اين بحران عمیق” کافی نیست.
ایوان ماتچاواریانى، وزیر دارایی گرجستان امروز گفت كه “هیچ کسی از ما درخواست نکرده است تا بدهی های شبکه روستاوی ۲ را حذف کنیم”.
او گفت: “ما همچنین می دانیم که پرداخت این مبلغ از بدهی، کار آسانی نخواهد بود و نيازمند اتخاذ تصمیم گیری های خاصی است.”
سخنگوى پارلمان گرجستان، آرچیل تالاکوادزه نیز در مورد این موضوع اظهار نظر کرد و گفت که مشکلات مالی شبکه روستاوی ٢ برای عموم مردم مشخص است و بر همین اساس “ارزیابی ها باید توسط جامعه انجام گردد”.
وی همچنین در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا نخست وزیر پیشین و رئیس حزب حاکم رویای گرجستان، بیدزینا ایوانیشویلی پشت خالواشی ایستاده است، گفت: “خالواشی توسط خانواده، نزدیکان، دوستان و وکلا” که از منافع او حمايت می کنند” پشتيبانى می شود.
از نخست وزیر گرجستان، ماموكا بختادزه نیز خواسته شد كه درمورد پرونده “روستاوی ٢” اظهار نظری كند و وی گفت كه “گرجستان شایسته داشتن رسانه اى حرفه ای، واقع گرا، اخلاقی و آزاد است كه مطابق با استانداردهای غربی پخش شود.”
وی گفت كه یکی از دستاوردهای این دولت چند رسانه ای بودن است.

به کانال تلگرام رادیو تفلیس بپیوندید :https://t.me/tbilisiradio

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن