بهداشت و سلامتخبرگرجستان

مسکو منتظر توضیح تفلیس درباره مرکز بیولوژیکی لوگار تفلیس است

به گزارش رادیو تفلیس به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک

معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت: کشور ما از تفلیس و واشنگتن خواستار ارایه توضیح درباره فعالیت مرکز بیولوژیکی آمریکا در گرجستان است .
به گزارش خبرگزاری ‘ اسپوتنیک گرجستان’، گریگور کاراسین با اشاره به نگرانی شدید روسیه از فعالیت این مرکز بیولوژیکی آمریکا در گرجستان افزود: همچنان در انتظار توضیح درباره فعالیت این مرکز بیولوژیکی هستیم چرا که این مرکز در نزدیکی مرزهای روسیه فعال است .
بنا به این گزارش، کارشناسان 17 کشور عضو سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا 14و 15 نوامبر (23 و 24 آبان ماه) برای بررسی فعالیت مرکز بیولوژیکی لوگار آمریکا در حومه تفلیس از گرجستان دیدار کردند ولی روسیه از اعزام کارشناس خود به این مرکز خودداری کرد .
مسکو، هدف از سازماندهی سفر کشورهای یاد شده به این مرکز را فریب دادن مجامع بین المللی درباره فعالیت واقعی این مرکز عنوان کرد .
معاون وزیر امور خارجه روسیه، در مورد بازدید این هیات گفت: هیات بازرسی کشورهای خارجی که 14 و 15 نوامبر از گرجستان دیدار کردند به هیچ وجه نتوانستند فعالیت واقعی این مرکز را مشخص کنند .
مرکز بیولوژیکی لوگار در سال 2011 میلادی با کمک های مالی آمریکا در منطقه آلکسئوکا حومه تفلیس تاسیس شده است.
این مرکز در ابتدا تحت کنترل وزارت دفاع و سپس وزارت کشور گرجستان فعالیت داشت و مدتی بعد به وزارت بهداشت این کشور واگذار شد .

به کانال تلگرام رادیو تفلیس بپیوندید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن