کوتایسیگردشگری

غار پرومتئوس گرجستان

در سفر به گرجستان ، بازدید از این غار را در برنامه خود قرار دهید .

فصل تابستان بهترین زمان برای سفر و بازدید از جاذبه های گردشگری گرجستان است. خوشبختانه در گرجستان تعداد زیادی مکان برای دیدار وجود دارد اما این بار ما می خواهیم بازدیدی از غار پرومتئوس (Prometheus) در تسکالتوبو (Tskaltubo) واقع در نزدیکی کوتایسی (Kutaisi)، سمت غربی گرجستان داشته باشیم.طول این غار به 22 کیلومتر می رسد و در عمق 40 متری از سطح زمین قرار دارد، در حال حاضر 1420 متر از محدوده آن برای عموم قابل دسترسی است.

این غار در حین عملیات حفاری یک کارگر که پایش به درون گودال فرو لغزید، کشف شد و تدریجا قسمت های مختلف آن مورد کاوش قرار گرفت.

به گفته آژانس مناطق حفاظت شده، قیمت بلیط  ورودی  17 لاری، اما برای دانش آموزان، کودکان و نوجوانان هزینه 5 لاری است. برای خارجی ها قیمت بلیط به 20 لاری نیز می رسد. در مورد بازدید غارها با قایق، برای مهمانانی که تابعیت خارجی دارند، با  30 لاری قابل دسترس است.

https://bit.ly/2Msz3mi

درون غار خفاش ها وگونه های مختلف حشرات زندگی می کنند. طول مسیر توریستی 1060 متر است. 16 تالار مختلف در این غار وجود دارد که دارای شکلهای مختلف استلاگتیت و استلاگمیت هستند. بازدیدکنندگان میتوانند از منظر آبشارها، مروارید غارها و دریاچه های زیرزمینی نیز دیدن کنند .

ورودی غار پرومتئوس Prometheus

غار Prometheus در سال 1984 توسط آکادمی ملی گرجستان کشف شد. در سال 2010 غارها به مقصد توریستی تبدیل شدند و در سال 2011 به طور رسمی برای بازدیدکنندگان باز شدند.

راهنما به زبانهای انگلیسی، آلمانی، گرجی و روسی نیز در دسترس هستند.

برخی از زوج ها به دنبال مکان های فوق العاده ای جهت ازدواج هستند. خدمات در غارهای Prometheus شامل مراسم ازدواج مدنی با قیمت  100 لاری می باشد.

غارهای Prometheus برای جلسات تجاری نیز مناسب هستند. سالن کنفرانس تا ظرفیت 50 نفر با هزینه 100 لاری نیز موجود است.

غار همه روزه بجز روزهای دوشنبه، از ساعت 10 صبح تا 18 بعد از ظهر باز می باشد . 

برای گردشگران که به فرودگاه بین المللی کوتایسی می رسند، دسترسی به غار Prometheus نسبتا آسان است. ۲۴۰ کیلومتر  از تفلیس و  نزدیک به 3 ساعت و 40 دقیقه برای رسیدن به مقصد طول می کشد.

گردشگران همچنین می توانند از قطار کوتایسی- تفلیس استفاده کنند.

رادیو تفلیس اولین رسانه فارسی زبان در گرجستان

برای عضویت در کانال تلگرام رادیو تفلیس کلیک کنید !

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن