بین المللخبر

عرضه گاز از آذربایجان به گرجستان ممکن است در سال ٢٠١٩، ١١ درصد افزایش یابد

شرکت دولتی نفت آذربایجان (SOCAR) به ترند اظهار داشت: عرضه گاز از آذربایجان به گرجستان ممکن است در سال ٢٠١٩، ١١ درصد افزایش یابد.
شركت گاز گرجستان SOCAR از اوایل سال ٢٠١٩ تا اواخر فوریه سال جاری حدود ٥٠٠ میلیون متر مکعب گاز طبیعی به گرجستان وارد کرده است. علاوه بر اين، این شرکت قصد دارد تا اواخر سال ٢٠١٩ به طور مستقیم حدود ١.٢٦ میلیارد متر مکعب گاز به گرجستان صادر کند.”
‏SOCAR گفت که امسال در مجموع صدور گاز از آذربایجان به گرجستان از طریق تمام تامین کنندگان، ممکن است از ميزان ٢.٤٥ میلیارد متر مکعب تجاوز كرده و همانطور كه مى گويند ١١ درصد بیشتر از سال ٢٠١٨ باشد.
‏SOCAR گاز استخراج شده از زمين هاى آذربایجان را با سرمايه ى خود بدون مشارکت شرکت های خارجى به گرجستان صادر می کند. علاوه بر این، گرجستان با مشارکت شرکت SOCAR و شرکت های خارجی، گاز استخراجى آذربایجان را در ميدان دریایی شاه دنیز دريافت مى كند.
در حال حاضر، SOCAR صادر کننده ى اصلی گاز طبیعی، نفت و محصولات نفتی به گرجستان است. شرکت های وابسته به شرکت SOCAR در گسترش و نوسازی سیستم های توزیع گاز کشور، توسعه ایستگاه های پركننده تحت نام تجاری SOCAR مشغول به فعالیت هستند و دارای یک ترمینال نفت در بندر دریای سیاه کولِوى گرجستان مى باشند که نفت و محصولات نفتى آذربایجان را به بازارهای جهانی عرضه می کند.

به کانال تلگرام رادیو تفلیس بپیوندید https://t.me/tbilisiradio

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن