بین المللخبر

صنعت گردشگری میان ایران و ارمنستان گسترش می یابد

به گزارش رادیو تفلیس به نقل از خبرگزاری ایرنا

سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان با اشاره به لغو نظام روادید میان تهران و ایروان از سال 2015 و تلاش های صورت گرفته از سوی سفارت کشورمان در ارمنستان، اعلام کرد که صنعت گردشگری میان دو کشور بیش از پیش گسترش خواهد یافت.
به نقل از بخش رسانه ای سفارت ایران در ارمنستان، سید کاظم سجادی این سخن را در نشست بررسی راه های توسعه گردشگری بین دو کشور، رفع موانع و محدودیت های موجود برای توسعه این صنعت بیان کرد.
وی در این نشست که در آن مسئولان کمیته گردشگری ارمنستان، روسای چند آژانس گردشگری و هتلداران ارمنی حضور داشتند، افزود: گردشگری صنعتی مهم است که در صورت توسعه، صنایع دیگری را هم با خود همراه می کند.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در امنستان با تاکید بر اینکه برای رونق گردشگری نیاز به برنامه ریزی و تهیه استراتژی بلند مدت است به مقام های گردشگری ارمنستان توصیه کرد نسبت به فراهم کردن تسهیلات لازم برای گردشگران ایرانی بویژه کاهش هزینه های سفر به ارمنستان اقدام کنند.
به گفته سجادی، کاهش قیمت بلیط هواپیما، تهیه غذای حلال و ایجاد رستوران های حلال در ایروان و شهرهای مرزی، نصب تابلوها و بنرهای فارسی می تواند موجب افزایش تعداد گردشگران ایرانی از ارمنستان شود.
در این جلسه راه های تقویت و توسعه گردشگری با هدف افزایش گردشگر ایرانی و ارمنی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
ارمنستان با حدود 30 هزار کیلومتر مربع مساحت و سه میلیون نفر جمعیت در منطقه قفقاز که پس از فروپاشی شوروی در سال 1991 (1370) استقلال یافت، با ترکیه، گرجستان، جمهوری آذربایجان و ایران هم مرز است.

به کانال تلگرام رادیو تفلیس بپیوندید

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن