بین المللخبر

شعبه اداره مهاجرت آذربایجان در مرز آستارا آغاز به کار کرد

به گزارش رادیو تفلیس به نقل از خبرگزاری ایرنا

شعبه نهاد دولتی امور مهاجرت جمهوری آذربایجان (مقراصیا) روز جمعه طی مراسمی در گذرگاه مرزی آستارای ایران-آذربایجان آغاز به کار کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از نهاد دولتی امور مهاجرت جمهوری آذربایجان، هدف از راه اندازی این شعبه ایجاد شرایط مناسب برای تردد راحت اتباع خارجی اعلام شده است .
«ولی نقی اف» معاون نهاد دولتی امور مهاجرت طی سخنانی در این مراسم که با حضور نیروی مرزبانی و گمرک جمهوری آذربایجان برگزار شد ، با اشاره به اهمیت فعالیت شعبه های امور مهاجرت در گذرگاه های مرزی گفت: این شعبه برای ارائه خدمات سریع ، تامین راحتی شهروندان جمهوری آذربایجان و اتباع خارجی راه اندازی شده است.
وی افزود: نهاد دولتی امور مهاجرت اخیرا در این ارتباط فعالیت خود را گسترش داده و در سال 2018 میلادی در همکاری با گمرک برای تاسیس شعبه های خود در گذرگاه های مرزی اقدام کرده است .
نقی اف یاد آور شد: در دو ماه اخیر شعبه های امور مهاجرت در گذرگاه های مرزی سامور در مرز مشترک با روسیه و شیخلی در مرز گرجستان راه اندازی شده است و این شعبه ها بصورت شبانه روزی فعالیت دارند .
وی ابراز امیدواری کرد که راه اندازی شعبه امور مهاجرت در گذرگاه مرزی آستارا به تامین راحتی اتباع خارجی در سفر به جمهوری آذربایجان کمک کند .
«وصال حسین اف» رییس نهاد دولتی امور مهاجرت جمهوری آذربایجان، چندی پیش ضمن اعلام برنامه این نهاد برای راه اندازی شعبه های مرزی ، اظهار داشت: قرار است در ابتدا در این شعبه ها چهار نوع خدمت که از وظایف اصلی این نهاد دولتی است ارائه شود و در آینده خدمات بیشتری از سوی این شعبه ها به مسافران خارجی ارائه شود.
ثبت نام اتباع خارجی و تعیین محل اقامت موقت آنها از خدماتی است که از این پس می تواند در شعبه های اداره مهاجرت در مرزها انجام گیرد.
بر اساس قوانین جمهوری آذربایجان، اتباع خارجی چنانچه بیش از 15 روز قصد اقامت در این کشور را داشته باشند، باید با مراجعه به ادارات مهاجرت – مقراصیا- محل اقامت خود را به ثبت برسانند که با دایر شدن شعب این اداره در مرز نیازی به مراجعه به ادارات نخواهد بود.

به کانال تلگرام رادیو تفلیس بپیوندید

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن