بین المللخبرسرمایه گذاریگرجستان

شرکت های ترکی علاقه مند به تولید مبلمان در گرجستان هستند

به گزارش رادیو تفلیس به نقل از خبرگزاری اجندا

نمایندگان شرکت های بزرگ ترکیه در ماه آینده به گرجستان می آیند تا به بررسی چشم انداز توسعه تولیدات مبلمان در کشور و بازار گرجستان بپردازند.

وزیر اقتصاد گرجستان گیورگی کوبولیا که در سفر خود به ترکیه در مراسم افتتاحیه فرودگاه بین المللی جدید استانبول شرکت کرده بود ،سران 12 شرکت برتر مبلمان و رئیس روابط اقتصاد خارجی ترکیه نائیل الپاک را ملاقات و محیط سرمایه گذاری گرجستان و ابتکارات دولت برای حمایت از بخش مبلمان در گرجستان را به شرکت های ترکیه ای معرفی کرد.

کوبولیا گفت:ترکیه در مورد سرمایه گذاری در بخش های مختلف تولید مبلمان بسیار مشتاق است. پیش از این تصمیم گرفته شده بود که هیئتی از 12 تا 15 نوامبر به گرجستان آیند تا درباره این موضوع مذاکراتی برگزار شود. آنها امیدوارند تولیداتی در مقیاس بزرگ داشته باشند که این خود نه تنها برای بازار منطقه ای بلکه برای بازارهای صادراتی از جمله اروپا و چین نیز مفید خواهد بود.

رئیس روابط اقتصاد خارجی ترکیه، الپاک، از بازرگانان ترکیه خواست تا از فرصت های گسترده ای که گرجستان ارائه می دهد نه تنها از لحاظ تجاری، بلکه از لحاظ سرمایه گذاری، نیز استفاده کنند.

قبلا، کوبولیا با بکیر پاکدمیرلی، وزیر کشاورزی و جنگلداری ترکیه، ملاقات کرده و در مورد افزایش صادرات گوشت از گرجستان به ترکیه صحبت کرده اند.در این راستا یک کمیسیون ویژه برنامه ریزی شده تا برای ارزیابی میزان فیتوسنیتری محصولات گوشتی به گرجستان آیند.

ما امیدواریم که صادرات گوشت به طور قابل توجهی به ترکیه افزایش یابد. همچنین در رابطه با صادرات عسل به ترکیه، راهکارهای افزایش سرمایه گذاران ترکی در زمینه های کشاورزی از جمله تولید انواع آجیل و خشکبار نیز صحبت کردیم.

به کانال تلگرام رادیو تفلیس بپیوندید

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن