اجتماعیخبرخرید ملکسرمایه گذاری

شایعات باورنکردنی خرید ملک در گرجستان

چندی پیش خبری منتشر شد مبنی بر آنکه لایحه تغییر قوانین پایه سرمایه گذاری در گرجستان در مجلس بررسی شد که احتمالا تا اول سپتامبر پاسخ نهایی به آن داده می شود . پس از انتشار این خبر توسط رادیو تفلیس به نقل از جورجین تودی، کاربران فضای مجازی به آن پرداختند و شایعات گوناگونی مطرح شد .
این خبر بدان معنی است که بعد از ماه سپتامبر جاری در صورتی که مجلس آن را تصویب و اجرایی کند میزان پایه سرمایه گذاری افزایش یافته و سرمایه گذاران می باید برای دریافت اقامت گرجستان سرمایه گذاری خود را افزایش دهند .
از انجا که این موضوع هنوز قطعی نیست و شرایط خاصی در خصوص بحث اقامت گرجستان حاکم است شایعات بی پایه و اساس بر استرس و جو علاقه مندان به سرمایه گذاری خرد در گرجستان می افزاید .
این در حالیست که سازمان آمارگرجستان اعلام کرده میزان سرمایه گذاری در 6 ماه اول سال 2018 حتی بیش از کل سال 2017 می باشد و رشدی چشمگیر داشته است
با توجه به تهیه گزارشات میدانی توسط رادیو تفلیس ، شایعاتی در فضای مجازی و محافل ایرانیان مورد بحث است که تا زمان تصویب و نهایی نشدن قوانین گرجستان بی پایه و اساس است و تنها برخی از آن ها گمانه زنی هایی است که نه تنها شرایط را بهبود نمی بخشد بلکه بر بد تر شدن فضای پیش رو می افزاید .
جمعی دیگر دیدگاه دیگری دارند که با تغییر این قوانین شرایط بسیار بهتر و سطح کیفی آن برای سرمایه گذاری بالاتر خواهد رفت که این امر به پیشرفت و بالا رفتن سرمایه گذاری خرد و تبدیل آن به کلان می افزاید و باعث بازگشت سرمایه بهتر به سرمایه گذاران می گردد .
برخی نیز با نیم نگاهی به شرایط و تجربیات قبلی در امارات متحده عربی و رفتار دبی با سرمایه گذاران ایرانی ترس از آن دارند که گرجستان نیز این تجربه تلخ را تکرار کند که این موضوع با توجه به قانون اساسی گرجستان به هیچ وجه رخ نخواهد داد .

شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود را در این خصوص در بخش کامنت و نظرات که در زیر خبر قرار دارد ارائه نمایید تا مورد بحث و بررسی بیشتر در برنامه ” رادیویی ساختمون قارچی ” قرار گیرد .

به کانال تلگرام رادیو تفلیس بپیوندید

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫3 نظرها

  1. به نظر نمیاید این طرح با این مبلغ به تصویب برسد (البته افزایش مبلغ سرمایه گذاری حتمی به نظر می رسد) چراکه باعث ایجاد تورم ناشی از آن در مبالغ اجاره خواهد شد و جامعه گرجی برای آن آماده نیست البته نیم نگاهی هم می توان به این حالت انداخت که با افزایش قیمت سرمایه گذاری نظر کارشناسی بر قیمت ملک دقیق تر شود و بر عکس خانه های کوچک به دلیل عدم فروش، مجبور به اجاره با قیمت رقابتی شوند که این دقیقا در مقابل نظر اول است و می تواند به قیمت پایین اجاره ملک کمک کند……

  2. سلام.در خصوص خبر افزایش میزان سرمایه گذاری در گرجستان ،نظر بنده این هست که با توجه به معرفی اماکن جدید همچون تاتارستان و روسیه و حذف ویزای این دو مکان برای ایرانیان در آینده نزدیک ،قطعا دولت گرجستان از تصویب این قانون جدید متضرر خواهد شد.از طرف دیگر تصویب این قانون افزایش کاذب ملک و اجاره بها را برای شهروندان گرجستان نیز در پی خواهد داشت.تصویب قوانین از این دست در کشورهایی مانند امارات و شهرهایی مانند دبی نتیجه معکوس بهمراه داشت که نتیجه آن روانه شدن سرمایه ایرانیان به ترکیه و قبرس بود.گرجستان تا سالهای زیادی میتواند از سرمایه ایرانیان استفاده کند .فقط بهتر است بجای سخت کردن قوانین سرمایه گذاری از سالم سازی راهکارها و قوانین برای جذب سرمایه بهره بگیرد.
    همچنین دولت گرجستان میتواند برای جذب نخبگان و دانشجویان با تراز علمی بالای ایرانی فراخوانی ارایه کند تا در حوزه های علمی دانشگاهی اقتصادی آموزشی گرشگری فرهنگی عمرانی معماری شهرسازی و فضای سبز و زیباسازی شهری پزشکی و بهداشتی از ایده های آنان استفاده کند

  3. من هم موافقم راستش من به تازگی ملک خریدم ولی کارهای اقامتم هنوز تمام نشده و بسیار نگرانم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن