اجتماعیخبرگرجستان

کاخا کالادزه:تامین جایگاه غذا برای سگ های ولگرد در تفلیس

به گزارش رادیو تفلیس به نقل از خبرگزاری اجندا

شهرداری شهر تفلیس سه جایگاه غذا و خانه چوبی برای سگ های ولگرد در پایتخت قرار داده است.سه جایگاه غذا در پارک ریکه، باغ ورا و پارک کیکویدزه در مرکز تفلیس قرار گرفته اند و خانه چوبی در پارک ریکه واقع شده است.شورای شهر تعهد کرد در مرحله اول 10 خانه در نقاط مختلف تفلیس قرار خواهد داد.

اگر بطری پلاستیکی 0.5 لیتری را در دستگاه قرار دهید، غذا برای سگ ها  در اختیار شما قرار می گیرد. همچنین می توان آب را در دستگاه ریخته و سگ ها قادر به نوشیدن آن خواهند بود.این دستگاه می تواند پلاستیک را بازیافت و از انرژی خورشیدی برای کار کردن استفاده کند.کاخا کالادزه شهردار تفلیس، اظهار داشت که تا سال آینده، سه دستگاه دیگر نیز اضافه شده و تعداد این دستگاه ها در سال های بعد رشد خواهد کرد.

این ایده متعلق به یکی از ساکنان تفلیس به نام گیورگی خاوتاسی بوده که ایده ی خود را به کالادزه طی شرکت در پروژه “ایده شما برای شهردار تفلیس” ارسال کرد.کالادزه افزود یک پروژه بسیار جالب و هوشمندانه پیاده سازی شد. پیشتر این دستگاه آزمایش شده و به درستی کار می کند. من به شهروندان خود توصیه می کنم تا ایده های بیشتری را ارائه و ما نهایت سعی خود را برای اجرایی شدن بهترین ایده ها انجام خواهیم داد. این ایده توسط اداره نظارت بر حیوانات در تالار شهر تفلیس اجرا شده است.

به کانال تلگرام رادیو تفلیس بپیوندید

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن