اجتماعیاقتصادیبین المللخبرسرمایه گذاریسیاسیکسب و کار

سرمایه‌گذاری عظیم قطر در آلمان

به گزارش رادیو تفلیس و به نقل از خبرگزاری ایسنا

قطر اعلام کرد می‌خواهد حجم سرمایه‌گذاری‌های خود در آلمان را به چند ده میلیارد دلار افزایش دهد.

روزنامه آلمانی هندلزبلات” در گزارشی نوشته است که قطر می‌خواهد ده ها میلیارد دلار دیگر به ویژه در شرکت‌های متوسط آلمانی سرمایه‌گذاری کنداین روزنامه به نقل از منابع دیپلماتیک و بازرگانی خود اعلام کرده است مقامات صندوق سرمایه‌گذاری قطر به دنبال سرمایه‌گذاری در بخش‌های تولیدی وخصوصی آلمان هستند.

علی شریف العمادی– نخست وزیر قطر – گفتقطر به آلمان به عنوان یک بازیگر کلیدی در عرصه اقتصاد جهانی نگاه می‌کند و راجع به آینده بازار این کشور خوشبین استهیات ما، سرمایه گذاری‌های جدید قطر در آلمان را اعلام خواهند کرد.

قطر به عنوان بزرگ‌ترین صادرات کننده گاز مایع در جهان سرمایه‌گذاری‌های گسترده‌ای در آلمان انجام داده است و مالک سهام شرکت‌های بسیاری نظیر خودروسازی فولکس واگن، دویچه بانک، زیمنس، هوخ تیف و سولار ورلد استبه گفته روزنامه هندلزبلات، حجم سرمایه‌گذاری‌های فعلی قطر در آلمان در مجموع حدود ۲۰ میلیارد دلار است.

نخست وزیر قطر گفته است که علی رغم زیان ناشی از سرمایه‌گذاری در دویچه بانک و سولار سیستم، این کشور هنوز متمایل به سرمایه‌گذاری بیشتر در آلمان است.

وزارت اقتصاد آلمان هنوز حاضر به پاسخگویی در خصوص میزان و نحوه سرمایه‌گذاری‌های جدید قطر نشده است.لازم به ذکر است که قطر چند هفته پیش نیز وعده داده بود که ۱۵ میلیارد دلار در ترکیه سرمایه‌گذاری کند.

به کانال تلگرام رادیو تفلیس بپیوندید

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن