اجتماعیبین المللسیاسیعلمی و فرهنگیگرجستان
موضوعات داغ

سالومه زورابیشویلی : از نظر فرهنگی سیاسی ما هنوز یک جامعه پسا شوروی هستیم

به گزارش رادیو تفلیس به نقل از اینترپرس  ، رئیس جمهور گرجستان در مصاحبه ای با رسانه عمومی لیتوانی  گفت : از نظر فرهنگی سیاسی ما هنوز یک جامعه پسا شوروی هستیم ” اما هنوز غیر قابل تحمل نیستیم ” که این خصیصه نشانه نظام شوروی بود و میراث دهنیت آنها ست

رئیس جمهور گرجستان افزود : گرجستان یک جامعه دموکراتیک است ، اما درجه مطلوب دموکراسی را ندارد .

در حال حاضر ما یک جامعه بسیار خوب دموکراتیک داریم به این معنی که رسانه ها کاملا آزاد هستند و ما درکشور آزادی بیارن داریم اما با این حال این به معنی دموکراسی نیست که ما می خواهیم . انتظار ما سطح بالاتری از نظر فرهنگی سیاسی  در گرجستان است .

وی افزود : گرجستان نبارید ویژگی ها ی خاص و کیفیت خود را از دست بدهد .

جامعه بسیار  فرد گرا و غیر انعطاف پذیر است نسبت به دیگران و این برای جامعه بسیار مضر است . این بر پایه تحمل جامعه است  ، این واقعا مشخصه و خصوصیت ما است .

اثبات این  موضوع ، نگرش ما نسبت همسایگان و حضور بسیاری از اقلیت های ملی در گرجستان است . اگر این را از دست بدهیم بخش مهمی از آنچه در گرجستان ایجاد شده را از دست خواهیم داد.  در حال حاضر ما قصد داریم ارزش ها ی فرهنگی مان را در فهرست میراث فرهنگی یونسک ثبت کنیم .

از آنجا که این نشاند دهنده یک ارزش است و یک چالش برای ما بنابر این ما باید از این ارزش ها حفاظت کنیم .

ما باید از آن در گرجستان و در سایز نقاط جهان محافظت کنیم زیرا امروز چنین ارزش های فرهنگی بسیار مورد نیاز کشور گرجستان است .

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن