بین المللسیاسی

سالومه زورابيشويلى: زمان آن فرا رسیده است كه به روند مرزبندى هاى كشور هايمان خاتمه دهيم

رئيس جمهور سالومه زورابيشويلى پس از دیدار با همتای ارمنی خود در طول سفرش به ارمنستان در یک کنفرانس خبری گفت: زمان آن فرا رسیده است كه به روند مشخص کردن مرزهای كشور هايمان خاتمه دهيم، از آنجا كه اين اتفاق براى هميشه بين همسايگانى با روابط دوستانه باقى نمى ماند.
رئیس جمهور گفت که آنها توافق کردند که به کمیتۀ مرزی، انگيزه ى تازه ای بدهند و به توافقی دست یابند که تقریبا در زمانی که وى وزیر امور خارجه گرجستان بود، به دست آورد.
رئیس جمهور خاطر نشان کرد: اساس قانونى توافقنامه در واقع به دست آمده بود.
به گفته وی، چالش های زیادی در منطقه وجود دارد که باید به صورت مسالمت آمیز پاسخ داده شود.
زورابيشويلى گفت: “من از سفرم و گفتگويى که امروز داشتیم بسیار خوشحالم. ما در مورد بسیاری از مسائل بحث کردیم. ما نه تنها با هم همسايه ايم، بلکه کشورهای دوست هم هستیم. ما در منطقه ای زندگی می کنیم که پایدارى و صلح، تعیین کننده است. چالش های زیادی در منطقه ما وجود دارد و ما می دانیم که تنها راه پاسخگویی به این چالش ها یک سیاست مسالمت آمیز است که بر پایه اصول قانونی و بین المللی مى باشد که از طريق آن، ما باید درگیری هایی را که مانع توسعه ما می شوند، حل نماييم.”
به گفته رییس جمهور، فعال سازى همکاری اقتصادی میان ارمنستان و گرجستان ضروری است. او در مورد تعمیق روابط فرهنگی نیز گفتگوکرد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن