اجتماعیاقتصادیخبر

دولت گرجستان از شبكه های تلویزیونی خواست تا بدهی های مالیاتی خود را پرداخت کنند

به گزارش رادیو تفلیس به نقل از اجندا:

ایوان ماتچاواريانى، وزیر دارایی گرجستان از شبكه هاى پیشرو تلویزیون گرجستان با بدهی مالیاتی بالا خواسته است تا برنامه هایی را برای بازپرداخت بدهی انباشته شده خود در طی حدود دو هفته ارائه دهند.
ماتچاواريانى اظهار داشت كه پیش از این، شبكه های تلویزیونی بدهی های خود را انباشته مى كردند زيرا بعداً آنها پاك مى شدند. وی گفت که این یک كار مخرب است و زمان تغییر آن فرا رسيده است.

وی گفت که بدهی شبكه های تلویزیونی بزرگتر اساسا ناعادلانه است؛ با توجه به اینکه اين شبكه های تلویزیونی کوچکتر هستند كه مالیات خود را صادقانه پرداخت می کنند و شبكه های بزرگتر در حال انباشته سازى بدهی می باشند.

ماتچاواريانى گفت كه تعدادی مدل، توافق نامه و جدول زمانی وجود دارد که می توان از آن برای شبكه های تلویزیونی در سهولت پرداخت مالیات و بدهی استفاده کرد.
ماتچاواریانی بيان داشت كه لازم است شبكه های تلویزیونی دیگر بدهی هاى خود را انباشته نکنند و به تدریج طى سال ها مالیات های واريز نشده و انباشته شده خود را بپردازند.

شبكه های تلویزیونی گرجستان که با بدهی مواجه هستند عبارتند از:
شبكه روستاوى ٢: ٢٨ میلیون لارى
شبكه ايمِدى: ١٩ میلیون لارى
شبكه ماسترو: ٨ میلیون لارى
یک بحران مالی باعث شده تا مالک جدید روستاوى ٢، كيبار خالواشى این شرکت را بفروشد، زیرا به گفته وی “توانایی مالی وی برای بیرون کشیدن شبكه از بحران عمیق، کافی نیست”.

به کانال تلگرام رادیو تفلیس بپیوندید :https://t.me/tbilisiradio

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن