گرجستانگردشگری

دره و آبشار مارتویلی

تنگه مارتویلی گرجستان (Martvili Canyon)مارتویلی یکی از تنگه های محبوب در گرجستان است.
این تنگه در منطقه ی مگرلیا واقع شده و چندان از شهر کوچک مارتویلی دور نیست. این دره دارای عمق 40 متری و طول 2400 متر است.


به دلیل شرایط آب و هوایی خوب در این منطقه، تمام دیواره های این تنگه با خزه پوشانده شده و محیطی بسیار زیبا را خلق کرده اند.
برخی از افراد دوست دارند از آب درون این تنگه برای آب تنی استفاده کنند و برخی دیگر دوست دارند با قایق درون آن گشتی داشته باشند و تجربه ی افتادن با قایق از بالای آبشار را داشته باشند.
در هر صورت این تنگه هم در میان گردشگران و هم در میان مردمان محلی بسیار محبوب و پرطرفدار است.

دره مارتویلی მარტვილი یکی از مناطق زیبا و کم یاب کشور گرجستان محسوب می شود که دیدن آن به تمامی گردشگران عزیز توصیه می شود.این دریاچه شگفت انگیز در غرب گرجستان و در منطقه سامگرلو სამეგრელო واقع شده و حدود 280 کیلومتر از تفلیس فاصله دارد. سالها پیش این دریاچه به عنوان استراحت گاه و حمام خانواده اشرافی گرجی به نام დადიანი استفاده می شده است .


اما در حال حاضر این دریاچه یک منطقه توریسیتی با مناظر بی نظیر محسوب می شود.
قدم زدن در این دره زیبا در کنار دریاچه ی سبز زمردی رنگ و تماشای آبشارهای بسیار حس بی نظیری را به شما می بخشد. همچنین می توانید از لذت قایق سواری بر روی این دریاچه نیز بهره ببرید.
آب دریاچه ی مارتویلی მარტვილი بسیار شفاف است و با جنگلی سبز محاصره شده است.
مبلغ ورودی این منطقه توریسیتی 5 لار بوده و هزینه ی یک سفر با قایق نیز برای هر فرد معادل 10 لار است.
شما می توانید همه روزه به غیر از روز دوشنبه از ساعت 10 صبح تا 6 عصر برای لذت بردن از این مناظر زیبا به این نقطه سفر کنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن