کوتایسیگرجستانگردشگری

دره اوکاتسه و آبشار کینچخا

کوتایسی یکی از قدیمی‌ترین شهرهای همیشه زنده جهان است که حدود 4 هزار سال پیش به وجود آمده است. این شهر به عنوان مهد تمدن باستانی در گرجستان، همیشه مرکز اصلی فرهنگی و آموزشی منطقه بوده ، کوتایسی امروزه سومین شهر بزرگ و یکی از توریستی‌ترین مکان‌های گرجستان به شمار می رود.

اگر به طبیعت گردی علاقه مندید و ازکمپ زدن در طبیعت لذت می برید به شهر کوتایسی سفر کنید. کوله پشتی را آماده کنید و به دره ی سرسبز اوکاتسه بروید و از تماشای تنگه اوکاتسه و آبشار کینچخا و صدای طبیعت لذت ببرید.


وقتی به دره ی اوکاتسه برسید با گذرگاه فلزی 800 متری روبرو خواهید شد که در ارتفاع 50 متری دره، متصل شده است
.یکی از دیدنی های این منطقه پلی است که در این تنگه قرار دارد که ساخت آن حدود 2 سال به طول انجامید .
ابتدای مسیر، پارک دادیانی قرار دارد که در قرن 18 میلادی توسط شاهزاده گرجی کاشته شده است. خانواده دادیانی (Dadiani ) تصمیم گرفتند تا یک قلعه تابستانی در نزدیکی دره ایجاد کنند تا بتوانند از فضای زیبای کوه ها لذت ببرند. بنابراین از طراحان ایتالیایی دعوت کردند تا پروژه ساختمانی را طراحی و بنا کنند . متأسفانه، اکنون می توانیم فقط خرابه هایی از قلعه زیبا را ببینیم.
حتی چند سال پیش یک مسیر از طریق پارک وجود داشت اما اکنون می توانید از راه صخره ای نیز عبور کنید.


تنگه اوکاتسه در 14 کیلومتری رودخانه تنگه اوکاتسه است، که طول آن سه کیلومتر و در حدود 50 متر عمق دارد. دامنه ها با جنگل پوشیده شده اند. 544 پله پایین باید برویم که منتهی به یک پل باریک شده است که در ارتفاع 140 متری به صورت معلق قرار دارد . پس از هر پیچ در طی مسیرمنتظر یک صحنه شگفت انگیز باشید .


در بالای آن می توانید طبیعت زیبا و بکر و تماشایی را مشاهده کنید . البته ناگفته نماند که اوکاتسه بخشی از زیبایی مناظر سرسبزش را مدیون، آبشار کینچخاست.
کمی جلوتر با 2 کیلومتر پیاده روی به دریاچه ی لومینا در قلب جنگل خواهید رسید در این دریاچه می توانید شنا کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن