خبرگرجستان

درآمد گرجستان از گردشگری به بیش از 3 میلیارد دلار رسید

به گزارش رادیو تفلیس به نقل از خبرگزاری آپسنی

نخست وزیر ماموکا باختادزه اعلام کرد: تعداد مسافران خارجی که در سال 2018 میلادی به گرجستان سفر کرده اند، در مقایسه با یک سال قبل 9.8 درصد افزایش یافته است . 
وی اظهار داشت: شمار مسافران خارجی که با هدف گردشگری به گرجستان سفر کرده اند ، چهار میلیون و 700 هزار نفر بوده که 16.9 درصد در مقایسه با سال قبل بیشتر است .
بنا به آمار رسمی سال 2018 میلادی ، در آمد گردشگری خارجی گرجستان نزدیک به سه میلیارد دلار بوده که 485 میلیون دلار بیشتر از سال قبل است .
سهم گردشگری در کل تولید ناخالص داخلی گرجستان در سال 2018 میلادی 7.6 درصد بود . 
بنا به گزارش پورتال مطالعات بین المللی Numbeo ، گرجستان در سال 2018 از نظر سهم گردشگری در تولید ناخالص داخلی، در میان 125 کشور در رده پنجم قرار می گیرد. 
همچنین بنا به گزارش سازمان جهانی گردشگری ، گرجستان از نظر رشد سریع گردشگری در رتبه چهارم جهانی و در اروپا در رده دوم قرار می گیرد .
اداره ملی گردشگری گرجستان، تعداد گرشگران خارجی که در سال 2017 میلادی به این کشور سفر کردند را هفت میلیون و 555 هزار نفر و در آمد حاصل از آن را دو میلیارد و 700 میلیون دلار اعلام کرد . 
گرجستان با مساحت 69.7 هزار کیلومتر مربع و با سه میلیون و 718 هزار نفر جمعیت یکی از سه کشور منطقه قفقاز جنوبی است .
جاذبه های طبیعی ، جنگل ها و مناطق کوهستانی سرسبز و قرار گرفتن بخشی از این کشور در سواحل دریای سیاه شرایط خوبی برای توسعه گردشگری فراهم کرده است . 

به کانال تلگرام رادیو تفلیس بپیوندید

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن