بین المللسیاسی

داويت زالكاليانى : تمام اقدامات شهروندان گرجی برای دریافت پناهندگی در کشورهای اروپایی بیهوده است

داويت زالكاليانى، وزیر امور خارجه، در ارتباط با شهروندان گرجی که به دنبال پناهندگی در اسپانیا و فرانسه هستند گفت: تمام اقدامات شهروندان گرجستان برای دریافت پناهندگی در کشورهای اروپایی بیهوده است.
داويت زالكاليانى اظهار داشت : تعداد افرادی که به کشورهای اروپایی درخواست پناهندگی داده اند، مشخص نشده است، اما که گرجستان به عنوان یک کشور امن در اتحادیه اروپا محسوب می شود و در نتیجه، درخواست های پناهندگی شهروندان ما پذيرفته نخواهد شد.
داويت زالكاليانى گفت: “ما بلافاصله به هر گونه پیام و اطلاعات مربوط به افزایش تعداد پناهجویان پاسخ می دهیم. سفارت خانه هاى ما با خدمات مهاجرتی دائماً در ارتباط هستند. جامعه و مردم ما باید درک کنند که گرجستان در لیست کشورهای ایمن در کشورهای حوزه ى اتحادیه اروپا قرار دارد. این بدين معنی مى باشد که هیچ یک از درخواست ها پذيرفته نخواهد شد.”
ایشان اظهارات فوق را پس از گزارش وزارت امور خارجه مبنى بر اينكه سفارت خانه هاى گرجستان با ده ها تن از شهروندان گُرجى كه برای چندین روز در خیابان های بارسلون و آميان همراه با اعضای خانواده خود، از جمله کودکان، در انتظار دريافت پناهندگی بوده اند، بيان داشت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن