اجتماعیچرا گرجستانخبرسیاسی

خبر خوب برای گواهی عدم سوء پیشنیه

به گزارش رادیو تفلیس

در جلسه امروز سفارت جمهوری اسلامی ایران  که به دعوت سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در تفلیس جناب آقای دکتر قوام شهیدی برگزار شد مسائل  مربوط به گواهی عدم سوء پیشینه یکی از مهمترین محور های گفتگو با ایشان از سوی خبرگزاری فارسی زبان بود . با توجه به حضور جناب آقای توسلی رئیس اداره تایید اسناد ( زیر مجموعه اداره کل کنسولی) وزارت امور خارجه توضیحاتی مبنی بر تسهیل در بحث تمدید مدت زمان گواهی عدم سوء پیشنیه  به همراه مسائل فنی  برای اطلاع ایرانیان ارائه کردند .

وی افزود با توجه به جلساتی که در گرجستان داشتم بحث تایید گواهی عدم سوء پیشینه که در سایت وزرات امور خارجه گرجستان بایستی ارائه گردد با مشکلاتی مواجه است . برخی از این مسائل به سایت وزارتخانه و برخی دیگر عدم هماهنگی زمانی  اعتبار گواهی و تحویل آن برای تایید است .

آقای توسلی در ادامه افزودند: یکی از مسائل مهم در این سایت حذف ویرایش پرونده در این سایت بود که به زودی حذف می گردد . مساله دیگر برخی از ایرانیان با حذف یک پروفایل رزرو یک  شماره رزور دیگر را آزاد میکردند و به صورت لحظه ای وقت دیگری را  با نام دیگری دریافت می کردند که این نیز در دست بررسی جهت اصلاح است .

همانطور که می دانید گواهی عدم سوء پیشینه  از طریق سفارت 3 ماه و از طریق ایران به صورت 10 روزه و مدت اعتبار 1 ماه است که تا وقتی به گرجستان می رسد با توجه به عدم هماهنگی زمانی و سایت وزارت امور خارجه  به نوعی باطل می گردد و متقاضیان بایستی مجددا اقدام کنند . اما خبر خوب آنکه پس از هماهنگی های صورت گرفته با سفارت جمهوری اسلامی ایران متقاضیان می توانند گواهی عدم سوء پیشینه را  که زمان آن منقضی شده با مراجعه به سفارت ارائه کنند تا پس از استعلام اعتبار این گواهی به 3 ماه بیش تر تمدید گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن