چرا گرجستانخبرسرمایه گذاریسیاسیمصاحبه ها

جلسه طرح و بررسی مسائل و مشکلات ایرانیان در سفارت جمهوری اسلامی ایران درگرجستان

به دعوت سفیر جمهوری اسلامی ایران جلسه ای با حضور  خبر گزاری های فارسی زبان ( رادیو تفلیس ، اخبار 90 ثانیه tvc و 4iran )  در سفارت جمهوری اسلامی ترتیب داده شد  و در این جلسه مسائل و مشکلات ایرانیان مقیم، دانشجویان ، مسائل اقامتی و توریسی مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

به گزارش رادیو تفلیس ، در این جلسه که جناب آقای توسلی رئیس اداره تایید اسناد ( زیر مجموعه اداره کل کنسولی) وزارت امور خارجه نیز حضور داشتند در ابتدا سفیر جمهوری اسلامی ایران جناب آقای قوام شهیدی مقدمه ای را به شرح ذیل ایراد نمودند و نکاتی بسیار مهم را گوشزد کردند .

آقای دکتر قوام شهیدی در ابتدای جلسه فرمودند :  اولویتی که باید به آن توجه شود بحث هویت ایرانی است ، حضور مؤثر ایرانیان در خارج از کشور که متأسفانه تخلف های کوچک باعث شده چهره و هویت ایرانی را در گرجستان مخدوش کند برای این مهم باید حرکت جدی از طرف مسؤلین ، رسانه ها و  رایزنی فرهنگی انجام بگیرد تا یک بار دیگر این هویت  احیا شود.

لذا اگر دوستان طرحی دارند برای احیای هویت و رابطه تاریخی دو کشور و مشترکات لطفاً اعلام کنند همیشه نمیشود با سپر دفاعی پاسخگو باشیم .

در ادامه ایشان افزودند : امروز گرجستان با یک جریان غیر طبیعی از حضور ایرانیان مواجه است .آمارها و اسناد امور به کشورهای مختلف در دست است  که از 100 در صد درخواست های انجام شده در گرجستان  97/4 در صد  از کل اسناد  متعلق به ایرانیان است.این آمار خبر از یک واقعه غیرطبیعی می دهد. گرجستان  به هرحال کشور جذابی است اما این هجوم 97/4 درصدی حاکی از آن است که  ما باید ببینیم چگونه این موضوع را مدیریت کنیم.

باید این حضور بی سابقه بررسی شود .باید به دولت گرجستان در این زمینه حق بدهیم .
با توجه به دور تسلسل تایید مدارک باید به راهکاری برسیم . باید ساماندهی کنیم که نه آمار امنیتی بر آن باشد و نه آنکه غیرقابل کنترل شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن