بین المللخبرفرهنگی

جایگاه ایران در همایش «دیدگاه‌های توسعه؛ منطقه قفقاز جنوبی و ژاپن» مورد تأکید قرار گرفت

رادیو تفلیس- ایرنا- در همایش اقتصادی "دیدگاه‌های توسعه؛ منطقه قفقاز جنوبی و ژاپن" که روز پنجشنبه در تفلیس، پایتخت گرجستان برگزار شد، جایگاه جمهوری اسلامی ایران در خاورمیانه و آسیای مرکزی مورد تأکید قرار گرفت.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در گرجستان روز پنجشنبه گزارش داد؛ این همایش با همکاری سفارت ژاپن و با حضور سفرای ایران، ژاپن، آلمان و اتریش، نمایندگان سازمان‌های دولتی و غیر دولتی بین المللی و مقامات محلی گرجستان برگزار شد.

«سید جواد قوام شهیدی» سفیر ایران در گرجستان در این همایش با ایراد سخنانی، به جایگاه ایران در زمینه‌های مهندسی، نانو تکنولوژی، بیو تکنولوژی، هسته‌ای و هوا فضا پرداخت.

قوام شهیدی با اشاره به نقش برجسته ایرانیان در پیشرفت و موفقیت علمی و اقتصادی در دنیا و تحریم‌های ظالمانه و یکجانبه آمریکا علیه ملت ایران گفت،: ایران در طول تاریخ به رغم محدودیت‌های ناشی از تحریم‌ها، آن را تبدیل به فرصت کرده و بر این اساس، فناوری صلح آمیز هسته‌ای نیز امروزه در بالاترین سطح بومی شده است.

سفیر کشورمان در گرجستان، ایران را یکی از مهمترین قدرت‌های سیاسی و اقتصادی در منطقه خاورمیانه و آسیای مرکزی دانست و گفت: سهم گسترده ایران از منابع انرژی‌های فسیلی، موقعیت ژئوپلتیکی برجسته و توجه به ظرفیت‌های علمی و فناوری کشورمان، فرصت مناسبی برای تقویت دیدگاه‌های توسعه‌ای است.

به کانال تلگرام رادیو تفلیس بپیوندید  https://t.me/tbilisiradio

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن