خبر

بیش از پانصد نفر در گفتمان اروپایی مدیریت اینترنت در تفلیس شرکت…

به گزارش رادیو تفلیس و به نقل از خبرگزاری اجندا

پایتخت گرجستان ،تفلیس میزبان گفتمان اروپایی در زمینه مدیریت اینترنت ( EuroDIG 2018) در تاریخ 4 تا 6 ژوئن است.

بیش از 500 مهمان به نمایندگی از کشورها و سازه های اروپایی در حال حاضر در تفلیس برای بحث در مورد مسائل مربوط به مدیریت اینترنت و توسعه اقتصاد الکترونیک از جمله حقوق بشر در اینترنت، آزادی بیان، حفاظت از حق چاپ، مقررات حفاظت از اطلاعات (GDPR) ،امنیت اینترنتی، توسعه زیرساخت های مخابراتی، دسترسی اینترنت در جوامع و حوزه ها، حمایت از حقوق کودکان، اقتصاد الکترونیک، تجارت الکترونیک،سواد دیجیتالی و نوآوری ها می پردازند.

پس از برگزاری چندین انجمن و گردهمایی موفق در زمینه مدیریت اینترنت (GeoIGF) در گرجستان و دریافت بازخورد مثبت بین المللی آن ، کمیته سازمان مدیریت اینترنت (EuroDIG) تصمیم به برگزاری یازدهمین دوره گفتمان اروپایی مدیریت اینترنت (11th EuroDIG 2018) برای اولین بار در اروپای شرقی ؛ گرجستان نمود.

دیمیتری کومیشویلی، وزیر اقتصاد گرجستان امروز این انجمن را به طور رسمی آغاز کرد. طی سخنرانی او درباره چشم انداز توسعه حوزه ارتباطات مخابراتی در گرجستان و از اقداماتی که در این راستا انجام شده صحبت کرد.

 کومیشویلی گفت: در سال های اخیر گام های مهمی برای سرعت بخشیدن به توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) انجام داده ایم.

همچنین در مورد اصلاحات وسیعی که در زمینه نشر و انتشار دیجیتال در سال 2015 اجرا شد، اشاره کرد. در نتیجه اصلاحات، صدا  و سیما گرجستان پخش برنامه ها را از آنالوگ به پخش دیجیتال تغییر داد و امروزه 21 کانال در سطح ملی رایگان است، در حالی که قبل از اصلاحات تنها چهار کانال در دسترس بودند.

کومیشویلی همچنین گفت: 99.7 درصد جمعیت گرجستان از سرویس 4G / LTE تلفن همراه ، 99.9 درصد 3G / LTE و 70 درصد خانواده ها در گرجستان از خدمات اینترنت ثابت استفاده می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن