غذاها و نوشیدنی ها

اوجاخوری به همراه بیکن راچولی و سالاد

اوجاخوری نام عمومی غذاهایی است که با گوشت ( معمولا گوشت خوک ) و سیب زمینی سرخ شده تهیه می شود . در این دستورالعمل طریقه درست کردن اوجاخوری به همراه بیکن راچولی و سالاد که جزو غذاهای مرسوم در جشنها و ضیافتهای گرجستان است نشان خواهیم داد .

ojakhuri-with-rachuli-bacon-and-salad

مواد لازم :

 1 کیلو سیب زمینی، 200 گرم پنیر ایمرتی، 400 گرم بیکن راچولی (یا بیکن چرب)، 2 عدد فلفل سبز تند، 1 عدد خیار، 3 عدد گوجه فرنگی، 15 گرم جعفری، 1 قاشق چایخوری سرکه شراب تیره، و 3 عدد پیاز قرمز.

Ingredients - Copy

Smoked Bacon from Racha - Copy

طرز تهیه :

بیکن را به نوارهای متوسط برش داده و روی حرارت کم حدود 7-8 دقیقه سرخ کنید ، در این زمان مدام آنرا از این رو به آن رو کنید . توجه کنید برای سرخ کردن بیکن راچولی نیاز به روغن نیست و در چربی خود سرخ خواهد شد .

Frying Rachuli Bacon - Copy

سیب زمینی ها را اسلایز کرده و به گوشت اضافه کنید و آنها را تا جایی که به رنگ طلایی در آیند سرخ کنید . گهگاه گوشت و سیب زمینی را هم بزنید تا اطمینان حاصل شود که کاملا سرخ شده اند . در صورتیکه چربی بیکن برای سرخ کردن سیب زمینی کافی نیست کمی روغن بیافزائید .

Frying Potatoes - Copy

2 عدد پیاز را اسلایز کرده به مواد افزوده به هم بزنید و 3-4 دقیقه روی حرارت قرار دهید . سپس کل مواد را به ظرفی منتقل نمائید .

Adding Onions - Copy

جعفری ، پنیر، پیاز قرمز باقی مانده، همراه با خیار، گوجه فرنگی و فلفل سبز تند را ریز ریز کرده و به مواد اضافه نمائید وسپس 1 قاشق چایخوری سرکه شراب تیره را روی مواد یپاشانید .

Ojakhuri with Rachuli Bacon and Salad ready for serving - Copy

از اوجاخوری به همراه بیکن راچولی و سالاد لذت ببرید .

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن