بین المللخبرسیاسیگرجستان

اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجه درباره منع بیش از ۲۰۰ ایرانی برای ورود به گرجستان

به گزارش رادیو تفلیس به نقل از خبرگزاری ایرنا

در پی انتشار گزارش‌هایی درباره جلوگیری از ورود تعدادی از اتباع ایرانی به کشور گرجستان در روزهای اخیر، سخنگوی وزارت خارجه ایران تایید کرد که تا روز یکشنبه ۱۱ آذر حدود دویست ایرانی به دلایل مختلف از مرزهای گرجستان بازگردانده شده‌اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال ایرنا درباره مشکلاتی که برای شهروندان ایرانی در گرجستان ایجاد شده گفت:وزارت امور خارجه در این خصوص وظایف مشخصی دارد و تا جایی که توان داشته باشد پیگیر احقاق حق شهروندان ایرانی خواهد بود.
این اتفاق در مرزهای زمینی و هوایی گرجستان اتفاق افتاده به طوری که تا دیروز ۲۰۰ نفر از مرزهای این کشور به دلایل مختلف دیپورت شده اند.
وی اظهار داشت: برخی از این افراد مدارک اولیه و لازم را نداشتند و برخی آژانس‌ها و گروه ها هم که صلاحیت لازم را نداشتند با گرفتن مبالغی از شهروندان برای عزیمت آنها به این کشور اقدام کرده‌اند.
قاسمی به کسانی که قصد دارند به گرجستان سفر کنند توصیه اکید کرد با دقت و احتیاط و داشتن مدارک معتبر به این کشور سفر کنند و فریب شرکت هایی که صلاحیت لازم در این زمینه را ندارند نخورند.
وی در عین حال گفت: برخی مشکلات هم مربوط به دولت گرجستان است که در حال پیگیری هستیم و قرار است سفارت ما با مقامات ذیربط این کشور در این خصوص گفت و گو کند.
سخنگوی وزارت امور خارجه یادآور شد: برخی از کسانی که از مدارک کافی و معتبر برخوردار بودند به آنها هم اجازه ورود داده نشده و علت این امر برای ما روشن نیست و در این خصوص هم گلایه‌مند هستیم و گفت گوها را با طرف گرجی ادامه خواهیم داد تا مسئله روشن شود و این روند ادامه پیدا نکند.
وی ادامه داد: در عین حال گزارش‌هایی از اندک افرادی داریم که غیر از نداشتن مدارک لازم متهم به دارا بودن مواد مخدر بودند که اینها هم در حد اتهام بوده و سفارت وظیفه دارد که درباره این افراد پیگیری کند و نتیجه روشن شود.

به کانال تلگرام رادیو تفلیس بپیوندید

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن